تبلیغات
پایگاه غیر رسمی اطلاع رسانی سردار مهندس حاج سعید قاسمی

سعید قاسمی در مراسم سالگرد شهید کریمی تأکید کرد

سه شنبه سوم شهریور 1388

درس صبوری و استقامت حاج داود، نیاز امروز جامعه ما

مراسم گرامیداشت پنجمین سالگرد شهادت حاج داود کریمی از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس طبق سنواتگذشته در قطعه 29 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

به گزارش رجانیوز، در این مراسم که با حضور همرزمان، دوستداران و خانواده آن شهید برگزار شد، حاج سعید قاسمی از همرزمان و یاران قدیمی شهید کریمی، تأسی به منش و رفتار این شهید را نیاز امروز جامعه دانست.

متن این سخنان در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

من المؤمنین رجال صدقوا ما عهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلو تبدیلا.

امروز برای من سخن گفتن در قطعه شهدا خاصه قطعه 29 و بر سر مزار شهدای بزرگی چون آوینی، صیادشیرازی، کریمی، سعید مهتدی بسیار سخت است. سخن گفتن در اینجا شجاعت می خواهد و پررویی که من از اولی بهره ای ندارم و انشاءالله هم دوستان و هم خود شهدا جسارت ما را می بخشند. چرا که شهدا خاصه فرمانده بزرگوار خودم حاج داود حق زیادی گردن همه ما دارند و اگر نبود امر برادر عزیزم نمی پذیرفتم.

هرکدام از این شهدا خصلت ها و ویژگی خاصی داشته‌اند که اگر کلید این ویژگی را از آنها بگیریم و تبعیت نماییم می توانیم راهی به شهادت بگشاییم. یکی از این ویژگی ها که بشدت در شهید عزیز ما حاج داود نمود داشت حسن خلق یا اخلاق حسنه بود. حسن خلقی که بیشتر از همه در برخورد با زیردستان وی نمود داشت. همان ویژگی که به عنوان کلید رمز فتح قلوب مؤمنین توسط رسول خدا(ص) دانسته شده است. اگر نبود اخلاق حسنه رسول خدا نه اسلام گسترش می یافت و نه تثبیت می شود و تداوم پیدا می کرد. حضرت رسول خود فرمودند که من برای اتمام مکارم اخلاقی مبعوث شدم . مؤمنین صد اسلام هم بیش از آنکه عقولشان از استدلال و برهان برای ایمان آوردن انباشته شود، دیدگانشان از اخلاق حسنه رسول الله(ص) سرشار شد و قلوبشان را تسلیم او کردند.

حاج داود، اخلاق عجیبی داشت، خوش خلق بود و با همین حسن خلقش دل‌های ما را مجذوب خودش کرد. تواضع و فروتنی‌اش هم که جای خود دارد. ناگفتنی بود و بسیار ستودنی.

مسئله دیگر، نقش حاج داود در شکل گیری سپاه تهران و هم چنین یگان‌های رزمی آن، یعنی 2 لشکر حضرت رسول(ص) و سیدالشهدا(ع) است. سپاه پاسداران به‌خصوص سپاه تهران بسیار مدیون حاج داود و مجاهدت‌های اوست. اگر داود نبود، سازمان پرقدرت لشکر 27 محمد رسول الله(ص) و لشکر 10 سیدالشهدا(ع) نیز نبود چرا که این حاج داود بود که مانند ملات، انسجام جماعت های مختلف با گرایش‌های مختلف برای تشکیل این 2 لشکر شد. جماعت هایی چون احمد متوسلیان و بچه‌های سپاه مریوان، همت و بچه‌های سپاه پاوه، محمود شهبازی و بچه‌های سپاه همدان، وزوایی و نیروهایش چون رستگار و موحددانش و...

حاج داود عامل اصلی همگرایی و وفاق بین این بچه‌ها بود و اگر حمایت های او در زمان فرماندهی سپاه تهران نبود، شاید این لشکرها قوام و دوام نمی یافت. خوب است که همین جا یادی بکنیم از معاون طرح و برنامه و عملیات حاج داود در سپاه تهران شهید محمد اویسی. روحش شاد.

حاج داود متولد 1336 بود. بچه سلسبیل اما بزرگ شده نازی آباد. زندگی او از نازی آباد شروع شد و به نازی آباد هم ختم شد. حاجی قبل از انقلاب در سال‌های ابتدایی دهه 50 وارد فاز مبارزه با رژیم شاه شد و با عده ای از دوستانش گروه فجر اسلام را راه اندازی کرد. همزمان به شغل تراشکاری هم مشغول بود. سال 55 به همراه عده ای به لبنان می رود و در آنجا با دکتر مصطفی چمران و محمد منتظری آشنا شد. پس از مدتی نیز از رتبه شاگردی به معلمی ارتقا پیدا کرد و مربی نیروهای چریکی در لبنان شد. در سال 56 هم وارد ایران شد.

حاجی بعد از انقلاب در تأسیس کمیته انقلاب اسلامی به‌خصوص کمیته نازی آباد فعال بود و بعد هم جزء مؤسسین سپاه پاسداران و جزء شورای فرماندهی مرکزی آن بود. مدتی فرمانده سپاه منطقه 7 غرب کشور بود که 4 استان کرمانشاه، ایلام، کردستان و آذربایجان غربی تحت نظرش بود و بعد از آن هم یکسالی فرمانده سپاه تهران بود.

مدتی فرمانده اتاق جنگ ریاست جمهوری در دوره ریاست جمهوری "آقا" بودند و در سال‌های 65 تا 67 هم فرمانده قرارگاه محمد رسول الله(ص) در مبارزه با اشرار شرق کشور که طرح و اسمش پیشنهاد خود او بود و همزمان مسئول ستاد مبارزه با قاچاق مواد مخدر هم بود.

حاج داود زندگی را سراسر مبارزه می دید و بر خلاف آنها که می گفتند اگر جایی فرمانده شدی، بار خودت را ببند، هیچ گاه به دنبال جیفه دنیا نبود. اگر می گذاشتند طرح حاجی در مبارزه با اشرار شرق کشور تا آخر پیاده می شد، امروز این مشکلات را نداشتیم. حاجی معتقد بود که جریان‌هایی در داخل نظام دست دارند که نمی گذارند قصه مواد مخدر و اشرار بسته شود.

در زمان جنگ و دوره فرماندهی‌اش تأکید زیادی روی تشکیلات و نظم و سازمان داشت و ما امروز، این تشکیلات سپاه را مرهون فکر و زحمات او می دانیم.

بنده بارها گفته ام، این نظام در طول 3 دهه گذشته با محاسبات عادی، چندین بار باید کارش تمام می شد اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد. اول از همه عنایت خود حضرت حق است که نمی خواهد این قصه جمع شود. اراده حق این است که این نظام تداوم داشته باشد. دوم به برکت دعاها و نماز شب ها و تضرعات علمای ربانی و صاحبان مقامات معنوی و در رأس همه آنان، خود مقام ولایت است و سوم به برکت دعاهای خانواده شهدا و جانبازان شیمیایی که تا لحظه آخر برای برپایی و برقراری نظام و ولایت دعا می کنند. اگر قرار به نفرین باشد، هیچ‌کس مستحق تر از آن مادر شهیدی نیست که تنها فرزندش را به جبهه فرستاد و شهید شد. هیچ‌کس مستحق تر از آن جانباز شیمیایی نیست که آخرین دم و بازدم خود را در روی تخت بیمارستان ساسان خرج دعا برای بقای نظام و طول عمر با عزت "آقا" می کند. هم او که مسئولین روزی به او یک ماسک 5 هزارتومانی ندادند تا امروز به این سرنوشت دچار نشود.

درس دیگری که از حاج داود گرفتم که این روزها و با توجه به اتفاقاتی که در این یکی دو ماهه رخ داد، بسیار به کارمان می آید صبوری و استقامت است. همه دوستان می دانند بر سر اشتباهی که در اوایل دهه 70 صورت گرفت و برخوردی که با حاج داود شد که اصلاً در شأن او و سوابقش نبود، صبر پیشه کرد و استقامت ورزید و تا روز آخر از مسیر انقلاب جدا نشد و از نظام نبرید. هرچند که شاهد بودیم برخی جریان‌های سیاسی او را منتسب به خود می‌کنند و پس از شهادت وی بسیار تلاش کردند تا از او استفاده ابزاری و سیاسی کنند. خوب یادم هست در همان سال بعد از آن برخورد، طبق سنوات گذشته در مسجد امام حسن(ع) نارمک حاضر شد و بسیار قاطعانه از حرکت انقلاب امام و ولایت دفاع و همگی را به پایداری در این مسیر دعوت کرد. برای خود من، این صبر و طاقت حاج داود بسیار عجیب بود. خدا می داند که اگر هرکدام به‌جای او بودیم و این اتفاق برای ما می افتاد، چه کارها که نمی کردیم و اصل قضیه را می بوسیدیم و کنار می گذاشتیم؛ چنانکه برخی ها چنین کردند و در این اتفاقات اخیر هم دیدیم. لیکن درایت و بصیرت این مرد مانع از این کار شد. اگر این درایت و بصیرت و صبر در این حوادث اخیر وجود داشت، این اتفاقات نمی افتاد و با آبروی نظام و انقلاب اینگونه بازی نمی شد.

حاج داود پس از سلب مسئولیت در والفجر8 به عنوان یک جوشکار ساده در منطقه حاضر شد و به ادای تکلیف پرداخت. بعد از جنگ هم به همان کارگاه تراشکاری خود در بهشت زهرا(س) برگشت و به تولید قطعات حساس و پیچیده مورد نیاز کشور به‌ویژه در صنایع هلی کوپترسازی پرداخت.

یک خاطره جالب یادم هست، شاید برای مسئولینی که عادت کرده اند نیروهای یک مجموعه را یک شبه تعدیل می کنند، مفید باشد. در همین کارگاه کوچکش به شخصی برخوردم که برحسب ظاهر، حال خوشی نداشت و اعتیاد داشت، به او گفتم حاجی اینها کی هستند که دور خودت جمع کردی؟ گفت برادر سعید اگر این شخص در اثر کوتاهی ما معتاد شده و به خانواده اش آسیب وارد شده، با اخراجش اولین ضربه به خود نظام می خورد. یا در بیرون به زن و فرزند مردم تعرض می کند یا به دزدی روی می‌آورد، من به قدر یک نفر می‌توانم تکلیفم را انجام دهم و یک نفر را از خطر سقوط نجات دهم، مسئولین هم باید خودشان جوابگوی اعمال خود باشند.

اما دوستان! یک نکته مهم اینکه بسیار افسوس می خورم که با رفتن حاج داود، بخش عظیمی از ناگفته های جنگ هم مدفون شد. سینه حاجی مخزن اسرار زیادی از جنگ بود که متأسفانه هیچ‌گاه نشد آن‌ها را استخراج کنیم. ناگفته هایی که امروزه می توانست پرتوی باشد به ابعاد ناشناخته و مبهم جنگ و گره از خیلی مسائل دیروز و امروز ما بازک کند. مسائلی مثل اینکه چرا فرماندهان رشیدی چون حاج داود و محمد بروجردی که حتی برای فرماندهی کل سپاه مطرح بودند و انصافاً قد و قواره‌اشان از خیلی از فرماندهان جنگ بالاتر بود و اصلاً شاید قابل قیاس نبودند، به یک‌باره حذف شدند واینگونه شد.

در همین محفل دوستانی را می بینم که هرمدام بخشی از تاریخ جنگ و سپاه پاسداران هستند. از همه آنها می‌خواهم که این تاریخ را مکتوب کنند و نگذارند از بین برود.

نکته دیگر، اشراف عجیب حاج داود به قرآن و نهج البلاغه و سیره عملی معصومین(ع) بود که در صحبت‌ها و کلامش گاه و بیگاه متجلی می شد و در رفتار و کردارش متجلی بود. حاجی تا روزهای آخر با وجود آنکه با درد و مرگ دست و پنجه نرم می کرد صبور و مهربان بود و هیچگاه اجازه سوءاستفاده از برخوردهایی را که با او شده بود، علیه نظام و انقلاب نمی داد.

منش و کردار او برای همه ما اسوه و الگوست. به نظرم می رسد بعنوان یک راهکار عملی باید در شرایط حساس کنونی انقلاب و جلوگیری از افزایش هزینه های نظام و انقلاب به منش حاجی تأسی کرد و حواسمان باشد که اگر اشتباهی هم رخ داد، نباید اجازه سوءاستفاده به دشمنان را داد.
دیدگاه ها : نظرات
والقلم
اگر اینها را نمی شناسی بخاطر سه دهه تغافل رسانه‌ای در این مورد است
عشق امام خمینی تشکیل امت واحده مسلمان بود
امروز اسم خیلی از بچه ها ابوجاسم و ابو شیمبل بود ....
همایش بصیرت قم
حاج سعید قاسمی: ریگی‌های فرهنگی هم باید‌دستگیر شوند
تلویزیون دارد آوینی بالا می آورد + گیتی که برای رجوی ها و بنی صدر ها و ... پیوسته باز است
آقاسعید: دشمنان دیروز آوینی، امروز درسپاه کفر قرار دارند
سعیدقاسمی در سالگرد شهادت آوینی، صیاد و یزدان‌پرست
نهضت جهانی اسلام- در بوسنی چه می گذرد؟
سعیدقاسمی:اگر می خواهید در جبهه بین المللی شمشیر بزنید باید کار بلد باشید.
سردار قاسمی: امیدی به خواص منفعت طلب نداریم
سعید قاسمی:به جای ساخت و ساز حرم امام، اندیشه امام را گسترش دهید
چند كلیپ و ...
اتفاقاتی که در جریان انتخابات به وقوع پیوست تنها زمان وقوع حوادث بعد از انتخابات را به جلو انداخت
حاج سعید قاسمی: خود جاسبی فاسد تشریف دارد و باید حذف شود
اگر از همت و متوسلیان برای نسل سوم گفته بودند، امروز کسی جرات دزدیدن نام آنها را نداشت
سردار قاسمی: احمد متوسلیان هم از تهمت "خود رای بودن" مصون نبود !
{قبلتین در زنجیر}حاج سعید : مسوول عملیات کشتار حجاج ایرانی یک یهودی آلمانی تبار بود
سخنرانی حاج سعید قاسمی در دانشگاه علم‌وصنعت "شکست پنجه عقاب"
قاسمی:دانشجویان پیرو خط امام(ره) آمریكا را به تعظیم در برابر ایران مجبور كردند
متن کامل سخنرانی حاج سعید قاسمی در دانشگاه مشهد
متن كامل سخنرانی آقا سعید در دانشگاه امام صادق ع
آقا سعید : موسوی در گذشته هم به امام اعتقاد نداشت!
هنوز سایه بنی‌صدر بالای سر این جنبش مستدام است.
سردار قاسمی: مسوولانی مثل جاسبی باید پاسخ دهند که ریشه جریان برانداز کجاست؟
برخی كه میلیاردی از بیت المال به نام هنرگرفته‌اند،امروز طلبكار نظام شده اند
سعید قاسمی در مراسم سالگرد شهید کریمی تأکید کرد
خدای 22 بهمن 57 و طبس و کربلای 5 زنده است
می‌خواستند با شال سبز و تكیه بر مقدسات انقلاب را شكست دهند


آقا سعید 598 سخنرانی سردار قاسمی جبهه بین المللی احمد متوسلیان امام خمینی متن سخنرانی سردار حاج سعید قاسمی سخنرانی حاج سعید در همایش امت واحده جنگ بصیرت لبنان سخنرانی آقا سعید فلسطین سردار قاسمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی امام روح الله انتخابات دهه رهایی قبلتین سردار حاج سعید قاسمی مامرد جنگیم آقا وبلاگ حاج سعید قاسمی بسیج جهانی مستضعفین اسلام انقلابی بوسنی انقلاب جهانی حضرت روح الله حاج سعید قاسمی