تبلیغات
پایگاه غیر رسمی اطلاع رسانی سردار مهندس حاج سعید قاسمی

حاج احمد ، لبنان ، امام

پنجشنبه هشتم مرداد 1388


فرمانده بی‌نشان، مؤسس حزب‌الله لبنان

یك قوم تو را شهید می‌خوانند
یك قوم تو را اسیر می‌دانند

اما چه كنم كه ناجوانمردان
تصویر تو را زخویش می‌رانند

مرحوم محمد رضا آقاسی

اشاره

به‌راستی كه «انتظار» چه سخت است و نیز چشم به راه بودن عزیزی كه حاضری برای دیدنش جانت را هم بدهی. همانند «یعقوب» كه سالها چشم انتظار «یوسف» بود هم به كهف دل و هم به اشك چشم. تو گوئی این تقدیر آدمیزاد است، انتظار را می گویم. چرا كه خداوند قامت دین و عزت بندگانش را بر قیام مومنین و منتظران استوار كرده است و ذلت شان را در قعود، ودر این میان ناب ترین مكتب وحی (مذهب اهل بیت(ع)) را به‌درستی «مذهب انتظار» نامیده اند. مذهبی كه پیروانش را یعقوب وار به چشم انتظاری «یوسف زهرا» فراخوانده اند. و از میان یعقوبان زمانه پر بلای ما كه به ابتلای فراغ یوسفشان آزموده شدند یكی هم یعقوب داستان ماست.

26 سال بود كه حاج غلامحسین هر روز كه برای نماز صبح برمی‌خواست، نمازش را به این امید اقامه می‌كرد شاید كه امروز چشمش به جمال برومند فرزندش و قامت رشیدش منور گردد. 26 سال بود كه حاج غلامحسین صاحب قنادی متوسلیان هر روز به این امید كه امروز شیرینی رهایی پسرش را خواهد پخت، كسب روزانه‌اش را آغاز می‌كرد. 26 سال بود كه حاج غلامحسین امید آن را داشت كه امروز دیگر خبر آزادی فرزندش را به مادر احمد خواهد داد و او را از انتظار خواهد رهانید.

زمزمه هر روزه حاج غلامحسین در این 26 سال با خود این بیت حافظ بود كه:

یوسف گمگشته باز آید به كنعان غم مخور
كلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور

26 سال كه برای او 26 سال حسرت بود، رنج بود، آب شدن بود، 26 سال سوختن و دم برنیاوردن و 26 سال داغ فراغ فرزند بر دل. 26 سالی كه شاه بیت دعاهای شب و روز پدر این بیت بود كه:

آن سفر كرده كه صد قافله دل همره اوست، هر كجا هست خدایا به سلامت دارش

فرزندی كه 26 سال پیش برای ادای تكلیف و مأموریتی كه ولی امر زمانه، انقلاب و نظام بر دوشش نهاده بود و به منظور جهاد با فرزندان صهیونیست آل یهودا و دفاع از مردمان مظلوم و رنج دیده سرزمین سدر و سلام رنج هجرت و جهاد و نیز اسارت را به جان خرید. هجرتی بی‌بازگشت توأم با 26 سال بی خبری از سرنوشت او و همرزمانش. هجرتی برای جهاد كه ثمره بزرگی بر جای نهاد. رویش شجره طیبه مقاومت اسلامی در خاك سرزمین سدر و سلام، شجره ای طیبه كه ثابت كرد خانه غاصبین قدس از لانه عنكبوت هم سست تر است.

احمد اگرچه نیامد اما حاج غلامحسین رفت. حاج غلامحسین در این 26 سال هم‌چون پروانه در شعله‌های آتش اشتیاق وصل احمد سوخت تا به مقام فناء رسید و اگرچه به وصل احمد نرسید اما به وصل خدای احمد رسید و این چنین شد كه «حاج غلامحسین متوسلیان» در شب شانزدهم خرداد ماه 1387 دعوت حق را لبیك گفت و به ملكوت خدا پیوست.

داستان یوسفان گمگشته سرزمین ما هنوز به سرانجامی نرسیده است و پدرانی «یعقوب وار» چشم انتظارند آنچنان كه گاه این چشم انتظاری با ملك مرگ پیوند می خورد و بوی پیراهن به جای عطر یاس به بوی كافور تبدیل می شود. سالگرد اسارت 4 دیپلمات، بهانه‌ای شد تا دیگربار خاطره شیر در زنجیر، حیدر كرار رزمندگان صف‌شكن سپاه خمینی(ره)، علمدار رشید تیپ خیبرشكن 27 محمد رسول‌الله(ص) و فاتح خرمشهر، «حاج احمد متوسلیان» از بایگانی به‌در آید. همو كه اگر امیرمؤمنان در وصف «مالك اشتر نخعی» سردار بی بدیل سپاهش فرمود «انه سیف من سیوف الله» هم بر این قیاس می‌توان احمد را نیز «شمشیری از شمشیرهای خمینی» انگاشت. مرد غریبی كه هنوز از یادها نرفته است با آنكه تا هم امروز پیش از 9826 روز از اسارت‌اش در دستان فرزندان صهیونیست آل یهودا می‌گذرد. مردی كه كافی بود تا فقط یكبار طعم هم‌نفسی با او را چشیده باشی تا حلاوت آن هم نفسی مانع از آن شود كه او را از لوح ضمیردلت پاك كنی و بر آن باشی، تا حلاوت یادش را هماره با خود داشته باشی و نه یادش را، كه صلابتش را، مهر و عطوفتش را، چشمان نافذ و پر از شرمش را، تدبیر و درایتش را و مهمتر از همه ولایت پذیریش را.

این نوشتار در حكم «یادكرد» و غبارروبی از یاد و خاطره حاج احمد متوسلیان است. مردی كه به شهادت كارنامه عملیاتی و جهادی‌‌اش، به مثابه زبده‌ترین و نخبه‌ترین فرمانده عملیاتی و رزمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا مقطع اسارتش توانست تیپ تازه تأسیس «محمد رسول‌الله (ص)» را به مرتبه و مقام زبده‌ترین و برترین یگان رزمی سپاه پاسداران بركشد و این جایگاه را طی 2 عملیات غرورآفرین «فتح‌المبین» و «الی‌بیت‌المقدس» تثبیت نماید. مردی كه با چنین كارنامه درخشان و بی نظیری در عداد بی‌ادعاترین و متواضع‌ترین فرماندهان جنگ قرار داشت و به چیزی جز ادای تكلیف و اجرای امر ولی تا پای جان نمی‌اندیشید.

این قلم مناسب دید در سالگرد اسارت احمد و در پاسخ به روایت مغشوش، نادرست، تجدیدنظرطلبانه و شبهه افكنانه یكی از نامزدهای انتخابات دهم ریاست جمهوری كه از قضا خود در آن زمان از مسئولین ارشد اجرایی كشور و دست اندر كار آن قضایا بوده است، یك‌بار برای همیشه این مهم را به انجام رساند. حقیقت احمد متوسلیان و حركت ولایی و ایمانی‌اش و نیز حقیقت امامِ احمد تابناك‌تر و تابنده‌تر از آنست كه مغرضان و كج اندیشان بتوانند در پی تكذیبش بر آیند كه « شجره طیبه» ای را ماند كه «اصلها ثابت و فرعها فی السماء».

لبنان سرزمین بی‌دفاع

26 سال پیش از این در روز پنجم ژوئن 1983 برابر با پانزدهم خرداد ماه 1361 و درست 12 روز پس از فتح عظیم خرمشهر در عملیات «الی بیت‌المقدس» كه از نظر استراتژیست های جهانی به مثابه شكسته شدن ستون فقرات ارتش بعث صدام حسین تكریتی تلقی شد، رژیم صیهونیستی طی عملیاتی تحت عنوان «صلح برای الجلیل» خاك لبنان بی‌دفاع را از زمین، هوا و دریا را مورد هجومی سرتاسری و همه جانبه قرار داد. حمله‌ای تهاجمی كه بر اساس دكترین نظامی ارتش فاشیستی نازی‌ها در جنگ بین‌الملل دوم تحت عنوان «حمله برق‌آسا»BLITZKRIEG طراحی شده بود. استراتژی نظامی كه اساس آن بر 2 ستون «آتشباری پر حجم وسنگین» وحملات گسترده و برق‌آسای زمینی استوار بود.

حمله زمانی آغاز شد كه ژنرال «آریل شارون» وزیر جنگ دولت مناخیم بگین در حالی كه در كنیسای مركزی بیت‌المقدس «تفیلیم» (لباس مذهبی یهود در هنگام ادای نماز یومیه) بر تن كرده و مشغول انجام «تفیلای» (نماز) یهود بود، واژه عبرانی «اورانی» (به معنای درخت سدر) بر زبان آورد، واژه ای كه همان رمز آغاز عملیات صلح برای الجلیل بود، واین یعنی آغاز حمله همه جانبه به لبنان بی دفاع.

طرح عملیات تهاجمی چنین بود "ادامه در پست بعد"

دیدگاه ها : نظرات
والقلم
اگر اینها را نمی شناسی بخاطر سه دهه تغافل رسانه‌ای در این مورد است
عشق امام خمینی تشکیل امت واحده مسلمان بود
امروز اسم خیلی از بچه ها ابوجاسم و ابو شیمبل بود ....
همایش بصیرت قم
حاج سعید قاسمی: ریگی‌های فرهنگی هم باید‌دستگیر شوند
تلویزیون دارد آوینی بالا می آورد + گیتی که برای رجوی ها و بنی صدر ها و ... پیوسته باز است
آقاسعید: دشمنان دیروز آوینی، امروز درسپاه کفر قرار دارند
سعیدقاسمی در سالگرد شهادت آوینی، صیاد و یزدان‌پرست
نهضت جهانی اسلام- در بوسنی چه می گذرد؟
سعیدقاسمی:اگر می خواهید در جبهه بین المللی شمشیر بزنید باید کار بلد باشید.
سردار قاسمی: امیدی به خواص منفعت طلب نداریم
سعید قاسمی:به جای ساخت و ساز حرم امام، اندیشه امام را گسترش دهید
چند كلیپ و ...
اتفاقاتی که در جریان انتخابات به وقوع پیوست تنها زمان وقوع حوادث بعد از انتخابات را به جلو انداخت
حاج سعید قاسمی: خود جاسبی فاسد تشریف دارد و باید حذف شود
اگر از همت و متوسلیان برای نسل سوم گفته بودند، امروز کسی جرات دزدیدن نام آنها را نداشت
سردار قاسمی: احمد متوسلیان هم از تهمت "خود رای بودن" مصون نبود !
{قبلتین در زنجیر}حاج سعید : مسوول عملیات کشتار حجاج ایرانی یک یهودی آلمانی تبار بود
سخنرانی حاج سعید قاسمی در دانشگاه علم‌وصنعت "شکست پنجه عقاب"
قاسمی:دانشجویان پیرو خط امام(ره) آمریكا را به تعظیم در برابر ایران مجبور كردند
متن کامل سخنرانی حاج سعید قاسمی در دانشگاه مشهد
متن كامل سخنرانی آقا سعید در دانشگاه امام صادق ع
آقا سعید : موسوی در گذشته هم به امام اعتقاد نداشت!
هنوز سایه بنی‌صدر بالای سر این جنبش مستدام است.
سردار قاسمی: مسوولانی مثل جاسبی باید پاسخ دهند که ریشه جریان برانداز کجاست؟
برخی كه میلیاردی از بیت المال به نام هنرگرفته‌اند،امروز طلبكار نظام شده اند
سعید قاسمی در مراسم سالگرد شهید کریمی تأکید کرد
خدای 22 بهمن 57 و طبس و کربلای 5 زنده است
می‌خواستند با شال سبز و تكیه بر مقدسات انقلاب را شكست دهند


جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بصیرت آقا سعید سخنرانی سردار قاسمی امام خمینی امام روح الله سخنرانی آقا سعید 598 انقلاب جهانی حضرت روح الله بوسنی متن سخنرانی سردار حاج سعید قاسمی لبنان اسلام انقلابی سردار حاج سعید قاسمی جنگ احمد متوسلیان بسیج جهانی مستضعفین دهه رهایی قبلتین انتخابات حاج سعید قاسمی آقا وبلاگ حاج سعید قاسمی سخنرانی حاج سعید در همایش امت واحده فلسطین مامرد جنگیم جبهه بین المللی سردار قاسمی