تبلیغات
پایگاه غیر رسمی اطلاع رسانی سردار مهندس حاج سعید قاسمی

عشق امام خمینی تشکیل امت واحده مسلمان بود

سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1389

سردار سعید قاسمی در نخستین جلسه مجمع عمومی اتحادیه بین‌المللی امت واحده روز شنبه ۲۵ اردیبهشت اظهار داشت: این روزها مصادف با عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس بوده که یک ماه نیز به طول انجامید و در نهایت به آزادی خرمشهر منتهی شد.
وی افزود: حال در چنین روزهایی که شیرمردانی چون جاوید‌الاثر احمد متوسلیان و شهید محسن وزوائی روزگارانی فکرهای بزرگی را به منصه ظهور رساندند باید این مرام بزرگی که با انقلاب اسلامی در دنیا ثبت شده است را بار دیگر در راستای رفع دغدغه‌های نسل کنونی جامعه امروز دوباره احیا کرد.

سردار قاسمی گفت: ما قدرت را معمولاً در زوایه دید مختلف مشاهده می‌کنیم ولی تفکر روح ‌الله کبیر علاوه بر دارا بودن مدل برتری در دنیا برجستگی خاصی نیز در بر داشت زیرا با وجود تحمیل جنگی که با جنگ نرم نیز همراه بود نتوانستند بر این تفکر والا خدشه‌ای وارد کنند.

وی بیان داشت: امام خمینی (ره) قبل از انقلاب با تفکر مبارزات مسلحانه «مجاهدین خلق» مخالف بود و برای دگرگونی و خلق انقلابی پویا و فرهنگی به دنبال بسیج آحاد جامعه بود زیرا همراه نبودن مردم با یک انقلاب منجر به انقلاب‌های مخملی امروز که دستمایه تفکر غرب است می‌شود.

سردار قاسمی افزود: انقلاب‌های مخملی امروز جهان که با کمک پول و قدرت صورت می‌پذیرد بیشتر مشابه کودتا بوده و عمر آن نیز چند سال بیشتر نخواهد بود.
فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس گفت: انقلاب اسلامی گل سرسبد انقلاب‌های دنیا بود و حتی با تحمیل یک دهه جنگ نابرابر و ندادن فضا و همچنین جلوگیری از گسترش این انقلاب در دنیا، همچنان این مردم و جوانان توانستند در نبرد با دنیای استکبار کنونی پیروز شوند.

سردار قاسمی با اشاره به اتفاقات و اغتشاشات پس از انتخابات سال ۸۸ افزود: دشمنان در این تفکر خام بودند که می‌توانند پایه‌های این نظام که مبنای آن بر ولایت فقیه، امام راحل و شهدا استوار بوده را در هم شکنند ولی پس از سه دهه هنوز نمی‌دانند که زیربنای این نظام دینی و اسلامی است.

وی اظهار داشت: حال چقدر توانسته‌ایم تفکرات ناب انقلاب اسلامی را به صورت نرم‌افزاری جهت مشتاقانی که در طول سال در ایران حضور می‌یابند درآوریم و به واقع در این عرصه مسئولان فرهنگی و دینی شهرهای به خصوصی همچون قم که میعادگاه بسیاری از خارجی‌ها و مسلمانان دنیا بوده در طول این سه دهه کوتاهی کرده‌‌اند.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس گفت: در حال حاضر تعداد محدودی از مسلمانان دیگر کشورها و دیگر خارجی‌ها که حال نیز هنوز در ایران حضور دارند به دنبال سماجت و تحقق اهداف خودشان بوده که در ایران مانده‌اند و به واقع ما در عرصه فرهنگی علاوه بر توهین و بی‌احترامی به این افراد فعالیت‌ شاخصی نیز در جهت گسترش و ایجاد یک امت واحده انجام نداده‌ایم.

سردار قاسمی گفت: وهابیان در حال حاضر کارهای فرهنگی و مساجد بسیاری در دنیای اسلام ساخته‌اند ولی در تمام آن مکان‌ها ایرانیان را از جنس متفاوت‌تری می‌سنجند ولی با این حال متأسفانه نتوانسته‌ایم خوراک فکری، فرهنگی و دینی مناسبی در طول این سه دهه انقلاب برای مشتاقان فرهنگ ناب محمدی و همچنین تفکر ضداستکباری خمینی کبیر به دنیای اسلام ارائه کنیم.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس افزود: متأسفانه جامعه امروز کشور در مقوله فعالیت تشکیلاتی مغفول واقع شده و به واقع با ظرفیت‌هایی مناسب از جمله زوار بی‌شماری که در طول سال به ایران می‌آیند هنوز نتوانسته‌ایم آنها را حتی با داشتن امکانات مناسب هدایت فکری و فرهنگی نماییم زیرا هنوز خوراکهایی که تفکر انقلابی را گسترش دهد تعریف نکرده‌ایم.

سردار قاسمی به برخورد مناسب و بسیار تأثیرپذیر مسلمانان مالزی در برخورد با خارجیان که به کشورشان وارد می‌شوند اشاره کرد و گفت:‌ حال امروز مشاهده می‌کنیم یک خانم محجبه مسلمان در مالزی با چنان احترام و عزت و در کمال رافت اسلامی برخوردی با یک ایرانی می‌کند که هرگز چنین اخلاقی حتی در کشور خود نیز تجربه نمی‌کند و حال این اتفاق قرار است در ایران نیز با آموزه‌های اسلامی رخ دهد. ولی بدانید که کار سختی در پیش داریم.

وی اظهار داشت:‌ متأسفانه امروز برای ایجاد یک امت واحده مسلمان فرآیند فعالیت تشکیلاتی را نمی‌دانیم و این در حالی است که از امکانات مسئولان رده‌بالا نیز برخوردار نیستیم بنابراین باید طبق آن مثل معروف که عنوان می‌شود رهرو آن نیست گهی تند و خسته رود بلکه رهور آن است که آهسته و پیوسته رود باید فعالیت کنیم.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس به اعزام برخی جوانان در یک برنامه فرهنگی به لبنان که منجر به شکایات لبنانی‌ها از این گروه ایرانی به سفارت کشورمان در این کشور شده بود اشاره کرد و افزود: لبنانی‌ها باور نداشتند که این افراد ایرانی هستند زیرا آنها می‌گفتند ما در ایران حضور داشته‌ایم ولی چنین رفتارها و برخوردهایی را مشاهده نکرده بودیم و حال متأسفانه این چنین اعزام‌ها حتی با هدف دلسوزی و ایجاد یک روابط فرهنگی در صورتی که از یک فرآیند تشکیلاتی مناسبی برخوردار نباشد جز شکست چیزی حاصل نمی‌شود.

وی اظهار داشت: تهاجم تفکر غرب در تمام دنیا از جمله هند و پاکستان و دیگر نقاط عالم رسوخ کرده و غربی‌ها با اهدای مدارک دکترا به عناوین مختلف جنگی نابرابر را در برابر مسلمانان آغاز کرده‌اند ولی باید در مرحله نخست این نبرد جوان مسلمان انقلابی در سراسر جهان با یک فرایند و فعالیت تشکیلاتی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای که بسیار نیز سخت است بر این دشمن بتازد.

سردار قاسمی یاد یک امت واحده را در هرم مدیریتی و انجام فعالیت تشکیلاتی مستلزم آگاهی یافتن جوانان کشور از زبان‌های مختلفی از جمله انگلیسی، عربی، اسپانیایی، آلمانی و اردویی دانست و گفت: متأسفانه دانشجوی امروز جامعه در حد نهایت از یک زبان تخصصی دروس خود آگاه بوده و به طور مثال در کوه احد به هم‌دینی خود که تابع کشور دیگری است برمی‌خورد نمی‌تواند با زبان آن مسلمان توضیح دهد که در طول تاریخ در این نقطه چه رویدادی رخ داده است.

وی گفت: جوان مسلمان ایرانی باید در راستای تشکیل یک امت واحده باید از حداقل‌های مسلمانان دیگر کشورها و ادیان آگاه باشد تا در سفر به کشورهایی همچون سوریه و عربستان و در برخورد با مسلمانان آن کشورها بتواند پاسخگوی سؤالات آنان باشد.

سردار قاسمی اظهار داشت: حال می‌بنییم به طور مثال ۲۰۰ میلیون نیجریه‌ای در افریقا مسلمان هستند ولی ما نمی‌توانیم از ظرفیت و پتانسیل آنها استفاده کنیم و این در حالی است که همین برادران افغانستانی با نشأت گرفتن از تفکر ناب خمینی کبیر دومین قدرت برتر جهان زمان خود یعنی شوروری سابق را شکست دادند.

وی افزود: در حالی که برادران افغانستانی به ایرانی‌ها و فرهنگ و روحیات ما علاقمند هستند ما نتوانستیم از ظرفیت‌های آنان استفاده کنیم و این یکی از بزرگترین خلاء‌های تشکیل یک امت واحده مسلمان در دنیای اسلامی است.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه در سالهای گذشته ما توانستیم اقتصاد و خانه‌های خود را به خاطر حضور برادران افغانستانی بسازیم ولی هرگز آن‌طور که باید از ظرفیت و پتانسیل این برادران مسلمان استفاده کنیم رفتار نکردیم.

وی با اشاره به مرزبندی جغرافیایی میان افغانستان و ایران، ضمن رد اینگونه مرزبندی‌ها گفت: به قول جاوید‌الاثر احمد متوسلیان نباید به این خط‌کشی‌های مرزی توجه کرد زیرا این آثار و مرزها دستمایه دشمنان اسلام و استکبار جهانی است.

سردار قاسمی به سخن معروف شهید آوینی که گفته بود این موشک‌ها نمی‌تواند شما را حفظ کند اشاره کرد و گفت: دیدیم که کشور بزرگی همچون شوروی نتوانست با آن قدرت هسته‌ای خود از پاشیدگی کشورش جلوگیری کند و به حق قدرت واقعی ایمان بسیجی است.

وی با بیان اینکه ما در کشور هنوز تجربه کار تشکیلاتی برای ایجاد یک امت واحده را نداریم ولی مشاهده می‌کنیم که دیگر کشورها گام‌‌های اساسی را در این راستا برداشته‌اند افزود: متأسفانه در غرب فکر هست ولی جرأت نیست و در کشور ما جرأت هست و فکر کار تشکیلاتی وجود ندارد.

سردار قاسمی به فرهنگ عجیب برخی از ایرانیان که در کشور ثروت خود را جمع می‌کنند و در اروپا خرج می‌کنند، گفت:‌ این درحالی است که لبنانی‌ها که بیشتر از ۷ میلیون نفر آنها در خارج از کشورشان از جمله افریقا زندگی می‌کنند ثروت خود را در کشورشان یعنی لبنان صرف می‌کنند که این فرهنگ خوب نیز باید در ایران صورت پذیرد.

وی افزود: سه دهه علمدار انقلاب در دنیا بوده‌ایم ولی حال برخی خسته‌ شده‌اند و بهترین کار و فعالیتی که می‌توانند در طول سال انجام دهند تنها آمدن برای برخی تظاهرات شده و متأسفانه یک زندگی جزیره‌ای پیدا کرده‌ایم و از دیگر برادران دینی خود در سراسر دنیا آگاهی و اطلاعی نداریم.

سردار قاسمی بیان داشت: امروز در جامعه کسی دغدغه مسائل فکری ندارد وقتی دشمن به ممالک اسلامی حمله کرد چگونه برخورد کنیم زیرا اصلاً هیچ ارتباطی با دیگر برداران دینی در دنیا نداریم.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در حال حاضر در دنیای امروز اسلام تفکرات دفاعی داریم ولی باید به فکر عملیات و مانور در تمام نقاط جهان باشیم تا با اتحاد یک امت واحده در برابر بحران‌های غربی‌ها که برای دیگر کشورهای مسلمان روی می‌دهد عملیات‌های آفندی داشته باشیم.

سردار قاسمی به مشکلات حجاب برای مسلمان در فرانسه، توهین با کاریکاتور در دانمارک و هلند به مقدسات مسلمین و در نهایت فعالیت‌های ضددینی کسانی همچون سلمان رشدی اشاره کرد و افزود: امروز استکبار دیگر برای تخریب مسلمانان به ساخت فیلم روی آورده در حالی که هنوز ما خود را بسنده به اخبارهایی در کشور کرده‌ایم که یک طرف آمار تولید رکورد پشم یک گوسفند و یک لحظه دیگر آمار کشته شدن مسلمانان عراقی را خبر می‌دهند که این فرایند انسان را در طول زمان دچار مسمومیت فکری می‌کند.

وی اظهار داشت: عشق امام خمینی تشکیل یک امت واحده در دنیا بود تا با اشاعه فرهنگ اسلامی در دنیا مسلمین تصمیم‌گیرنده باشند و فرزندان‌مان بدانند که نبرد امروز در فلسطین به خاطر زمین نیست بلکه به دلیل اعتقادات دینی است.

سردار قاسمی خاطرنشان کرد: جهان اسلام باید با تشکیل امت واحده به افقی دست بیابد و شعارها و فعالیت‌هایش بر علیه استکبار جهانی از حالت پدافندی به حالت آفندی درآید.


منبع : تریبون
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: سخنرانی حاج سعید در همایش امت واحده ، دهه رهایی قبلتین ، حاج سعید قاسمی ،
والقلم
اگر اینها را نمی شناسی بخاطر سه دهه تغافل رسانه‌ای در این مورد است
عشق امام خمینی تشکیل امت واحده مسلمان بود
امروز اسم خیلی از بچه ها ابوجاسم و ابو شیمبل بود ....
همایش بصیرت قم
حاج سعید قاسمی: ریگی‌های فرهنگی هم باید‌دستگیر شوند
تلویزیون دارد آوینی بالا می آورد + گیتی که برای رجوی ها و بنی صدر ها و ... پیوسته باز است
آقاسعید: دشمنان دیروز آوینی، امروز درسپاه کفر قرار دارند
سعیدقاسمی در سالگرد شهادت آوینی، صیاد و یزدان‌پرست
نهضت جهانی اسلام- در بوسنی چه می گذرد؟
سعیدقاسمی:اگر می خواهید در جبهه بین المللی شمشیر بزنید باید کار بلد باشید.
سردار قاسمی: امیدی به خواص منفعت طلب نداریم
سعید قاسمی:به جای ساخت و ساز حرم امام، اندیشه امام را گسترش دهید
چند كلیپ و ...
اتفاقاتی که در جریان انتخابات به وقوع پیوست تنها زمان وقوع حوادث بعد از انتخابات را به جلو انداخت
حاج سعید قاسمی: خود جاسبی فاسد تشریف دارد و باید حذف شود
اگر از همت و متوسلیان برای نسل سوم گفته بودند، امروز کسی جرات دزدیدن نام آنها را نداشت
سردار قاسمی: احمد متوسلیان هم از تهمت "خود رای بودن" مصون نبود !
{قبلتین در زنجیر}حاج سعید : مسوول عملیات کشتار حجاج ایرانی یک یهودی آلمانی تبار بود
سخنرانی حاج سعید قاسمی در دانشگاه علم‌وصنعت "شکست پنجه عقاب"
قاسمی:دانشجویان پیرو خط امام(ره) آمریكا را به تعظیم در برابر ایران مجبور كردند
متن کامل سخنرانی حاج سعید قاسمی در دانشگاه مشهد
متن كامل سخنرانی آقا سعید در دانشگاه امام صادق ع
آقا سعید : موسوی در گذشته هم به امام اعتقاد نداشت!
هنوز سایه بنی‌صدر بالای سر این جنبش مستدام است.
سردار قاسمی: مسوولانی مثل جاسبی باید پاسخ دهند که ریشه جریان برانداز کجاست؟
برخی كه میلیاردی از بیت المال به نام هنرگرفته‌اند،امروز طلبكار نظام شده اند
سعید قاسمی در مراسم سالگرد شهید کریمی تأکید کرد
خدای 22 بهمن 57 و طبس و کربلای 5 زنده است
می‌خواستند با شال سبز و تكیه بر مقدسات انقلاب را شكست دهند


بوسنی احمد متوسلیان امام روح الله مامرد جنگیم دهه رهایی قبلتین سخنرانی سردار قاسمی جبهه بین المللی سخنرانی حاج سعید در همایش امت واحده انتخابات انقلاب جهانی متن سخنرانی سردار حاج سعید قاسمی بصیرت وبلاگ حاج سعید قاسمی آقا سعید سخنرانی آقا سعید سردار قاسمی 598 جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آقا بسیج جهانی مستضعفین حاج سعید قاسمی حضرت روح الله جنگ امام خمینی اسلام انقلابی سردار حاج سعید قاسمی فلسطین لبنان